IQ KOKYBĖS GRINDŲ DANGŲ Megalit, Monolit, Eminent, Granit, Optima, Stone, Toro EL

Valymo ir priežiūros instrukcija

IQ kokybės lanksčios grindų dangos

Šiandieniniame pasaulyje keliami vis didesni reikalavimai pigiai ir efektyviai grindų dangų priežiūrai, todėl įprastus priežiūros metodus keičia efektyvus valymo mašinų naudojimas su kuo mažesniu vandens, chemikalų sunaudojimu bei sauso lanksčių grindų dangų paviršiaus poliravimo technologija. Visos aukščiau išvardintos Tarkett (Švedija) dangos atitinka šiuos reikalvimus.

Dangos valymas iš karto po paklojimo

Pradinis grindų valymas atliekamas iš karto po paklojimo, prieš pradedant jų eksploataciją. Statybų metu būtina dangą užkloti kartonu ar kažkuo panašiu, kad danga nepasižeistų. Pagal galimybes, dangos paklojimas turi būti vienas iš paskutinių apdailos darbų.

Nelabai užterštų grindų valymas. Nusiurbkite dangos paviršių ir drėgnu būdu nuvalykite dulkes ir statybų metu susikaupusius kitus nešvarumus. Dideliuose atviruose plotuose tam labai tinka kombinuoto valymo mašina su baltais/geltonais diskais. Naudokite neutralų detergenta, pH 7-9. Jei būtina, nupoliruokite paviršių greitų apsisukimų mašina su baltu/gelsvu disku.

Labai užterštų grindų valymas. Dulkių siurbliu nusiurbkite laisvą purvą ir statybines dulkes. Tada išplaukite grindis plovimo mašina su raudonu padu. Jei yra daug statybinių dulkių, naudokite detergentą pH 5-7. Plovimo mašina perplaukite grindis švariu šiltu vandeniu. Nupoliruokite grindis greitų apsisukimų mašina su raudonu disku. Visos aštrios kėdžių kojelės turi būti padengtos apsauga, kad nebraižytų dangos.

Valymo sistema prie durų

Sustabdykite purvą ir drėgmę prie durų, nes 85% jų patenka iš lauko. Efektyvi valymo kilimėlių sistema nuo žmonių batų nuvalys beveik visą purvą. Prisiminkite, kad skaldos ir smėlio dalelės yra pagrindinė grindų pažeidimo priežastis.

Valymas

Kasdienis valymas. Sausas ar drėgnas valymas grindų šluoste.

Valymo priemonės. Jei būtina grindis plauti šlapiu būdu, naudokite neutralų grindų ploviklį. Drėgnų patalpų grindis periodiškai gali būti būtina valyti rūgštinėmis plovimo priemonėmis (pH 3-5), kad būtų pašalintas susikaupęs muilas ir kalkės.

Pastaba: visada laikykitės valymo priemonės dozavimo rekomendacijų!

Plovimas mašina. Geriausias rezultatas pasiekiamas, grindis švelniai plaunant kombinuota plovimo-sausinimo mašina ir vidutinio kietumo šepečiu ar raudonu disku.

Periodinis paviršiaus atnaujimas

Kai ant dangos pradeda matytis takeliai, aiškūs mikro įbrėžimai ir pan., geriausias būdas juos atstatyti – sausas poliravimas. Prieš poliruojant, grindis būtina išplauti plovimo mašina. Sausas poliravimas dangos paviršių vėl padaro visiškai lygų ir purvas prie jos nebelimpa. Sausam poliravimui visada naudokite tinkamą, gamintojo rekomenduojamą, diską. Geriausias rezultatas pasiekiamas, grindis poliruojant 1000 aps./min. mašina su raudonu disku. Tačiau sausą poliravimą jau sėkmingai galima atlikti ir su mašina 400 aps./min., tik darbas ja vyksta gerokai lėčiau. Sauso poliravimo periodiškumas priklauso nuo dangos naudojimo intensyvumo.

Labai užterštų grindų atnaujinimas. Užpilkite plovimo skystį (pakankamai stipraus detergento, pH 10 – 11, ir vandens mišinį) and paviršiaus, ir leiskite jam įsiskverbti į dangą kelias minutes. Plaukite grindis mašina su raudonu disku. Iš karto nusiurbkite nešvarų vandenį siubliu. Perplaukite grindis švariu vandeniu. Leiskite dangai išdžiūti ir nupoliruokite raudonu disku, kaip aprašyta aukščiau.

Nedenkite grindų jokiu vašku ir jokiomis kitomis apsauginėmis plėvelėmis! Kasdienei priežiūrai nenaudokite plovimo priemonių, turinčių savyje skysto vaško ir paliekančių dangų paviršiuje plėvelę. Tokios plovimo priemonės labiau tinkamos dangoms, kurių paviršius porėtas ir įgeriantis šį vašką.

Dėmių šalinimas

Dėmes išvalykite iš karto, kai tik pastebėsite. Naudokite raudono pado gabaliukus, suvilgytus neutraliu detergentu (juo rekomenduojame pirmiausia bandyti valyti visas dėmes), jei nepadeda, pagal dėmės kilmę, metileno spiritu, valymo spiritu ar pan. Jei dėmės išvalyti nepavyksta, bet žinoma jos kilmė, susisiekite su mūsų biuru. Visada perplaukite švariu vandeniu.

Bendri patarimai